Kredi Puanını Öğrenme

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:16

Kredi Puanını Öğrenme

Kredi puanının ne kadar önemli olduğunu herhalde açıklamaya gerek yok. Ev satın almak istediğinizde, sıfır ya da ikinci el bir araç satın almak istediğinizde ya da herhangi bir ihtiyaç için banka kredisi çekmek istediğiniz zaman kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Aksi halde düşük kredi notuna sahip kişilerin banka kredisi çekmesi imkansıza yakındır.

Ülkemizde 9 bankanın ortak karar alarak oluşturduğu KKB aracılığıyla açılan Findeks servisi, bireysel olduğu gibi kurumsal müşterilere de hizmet verir. Kredi çekmek için ihtiyaç duyulan kredi notunuzu da Findeks sayesinde öğrenebilirsiniz. Bunun yanında bankalarında servislerinden yararlanarak kredi notu öğrenme işlemlerini yapabilirsiniz. Kredi notu öğrenme işlemleri genel olarak ücretlidir. Ücretsiz olarak da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz elbette. Şimdi kredi notu öğrenme seçeneklerini inceleyelim.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findex kredi notu öğrenme hizmetini kullanarak mevcut kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Bilindiği üzere Findeks, kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerden belli bir ücret alır. Ancak Findeks’e ilk defa kayıt olduysanız bir defaya mahsus ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Önceki dönemlerde yaptığınız ödemeler, hesap hareketleriniz ve kart ödemeleriniz gibi hususlar, kredi notunuzun belirlenmesinde kullanılır. Kredi notu 1 ile 1499 puan aralığında olur.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Teknolojinin hayatımızdaki kullanım alanı genişlemesi ile beraber bankalarda müşterilerine hızlı ve güvenilir hizmet sunmak için teknolojiden yararlanıyor. Önceleri kredi notu öğrenme işlemleri için banka şubesine gitmek mecburiyetinde iken günümüzde artık internet üzerinden ya da cep telefon yardımıyla kredi notunuzu anında öğrenebiliyorsunuz.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinin ortak anlaşması sayesinde kredi puanınızı tek bir mesajla öğrenebileceksiniz. Operatörler aracılığıyla kredi puanını öğrenme için şu adımları uygulamalısınız:

  • Turkcell ile kredi puanı sorgulama için T.C. kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı girerek 1122’ye SMS gönderin.
  • Vodafone ile kredi puanı sorgulama için T.C. kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı girerek 1122’ye SMS gönderin.
  • Türk Telekom ile kredi puanı sorgulama için T.C. kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı girerek 1122’ye SMS gönderin.
Etiketler:, , ,

Kredi Puanını Öğrenme için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Ücretsiz Kredi Puanını &...  yorumladı. 8:20 pm - 15 / 03 / 2019:

    […] Kredi puanının ne kadar önemli olduğunu herhalde açıklamaya gerek yok. Ev satın almak istediğinizde, sıfır ya da ikinci el bir araç satın  […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir