Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:59

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

Kredi kartı iptali nasıl yapılır sorusu, yıllardır merak edilen ve sıkça duymaya alıştığımız soruların başında yer alıyor. Kredi kartının kesin iptali için bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilir ya da ilgili bankanın şubesine giderek bizzat kart iptali başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartınız için iptal emri verdikten sonra 1 hafta içerisinde kartınız iptal edilir.

Kredi kartınızı iptal ettikten sonra 1 hafta boyunca farklı tekliflerle karşınıza çıkabilirler. Kartınızın iptal edilmesi için 1 haftalık süre içerisinde kredi kartınızla alışveriş yapmamanız ve nakit avans çekmemeniz gerekiyor. Aksi halde kartınız tekrardan aktif olacaktır. Daha hızlı ve daha pratik bir şekilde kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız müşteri temsilcisine bağlanın.

Kredimi Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi ödeyememe problemi pek çok insanın başına gelen durumlardan birisidir. Krediyi çektikten sonra eski maddi gücünüzü kaybedebilirsiniz ya da borçlarınızdan dolayı kredinizi ödeyemeyebilirsiniz. Kredi borcunuzu ödemeniz gereken günden itibaren 90 gün içerisinde ödemeniz için banka tarafından sürekli uyarılırsınız. 90 günlük süre boyunca kredi borcunuzu ödemediğiniz takdirde yasal takip başlar. Bu süreç icra takibine kadar gidebilir.

Bankadan çekilen krediyi geri ödeyememe durumunda önce idari takibe alınırsınız daha sonra yasal takibe. İcra işlemleri başladığı andan itibaren üzerinize kayıtlı gayrimenkuller (ev, araba, arsa) haczedilir. Bu süreçte kredi notunuz sıfırlanır. Ayrıca yasal takibe düştükten sonra Merkez Bankası tarafından kara listeye alınırsınız ve 5 sene boyunca kredi çekemez ve kredi kartı sahibi olamazsınız.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir