Ziraat Bankası Konut Kredisi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:30

Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Ev almak için başvurulan yöntemlerin başında konut kredisi geliyor. Ev hayali ile yaşayan kişiler için uygun faiz oranlı konut kredilerinin önemi çok büyük. Birçok banka farklı faiz oranları ile müşterilerinin karşısına çıksa da uygun faizle konut kredisi veren bankaların sayısı da azımsanmayacak derecede fazladır.

Konut kredileri, evin tamamına çıkmaz. Genelde evin satış bedelinin %80’i kadar kredi verilir. Konut kredisi çekebilmek için yalnızca sizin kredi notunuzun iyi olması yetmiyor. Satın alacağınız evinde bazı şartları taşıması gerek. Ev, inşaat halindeyse en azından yüzde 80’ininin bitmiş olması gerekir. Genelde merak edilen soruların başında ise konut kredilerinde evin yaşının önemi var mı sorusu geliyor. Bankalar evin yaşıyla değil daha çok durumuyla ilgilenir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2019

Ev satın almak için Ziraat Bankası Konut kredisinden yararlanarak uygun faiz oranıyla konut kredisini çekebilirsiniz. 120 aya kadar vade imkanıyla çekeceğiniz konut kredisinin güncel faiz oranı %1,28 olarak belirlenmiştir. 1 milyon liraya kadar Ziraat Bankası konut kredisi çekebilir ve hayalini kurduğunuz evi satın alabilirsiniz.

300 bin lira konut kredisi çekmeniz durumunda %1,28 faiz oranı da dikkate alındığında 120 ay vade seçeneği ile ayda sadece 4,906 lira geri ödeme yapacaksınız. Yıllık maliyet oranı ise %16,7’dir. Ziraat Bankası’nda beş çeşit konut kredisi yer alıyor. Bunlar emekli, çiftçi, esnaf vs şeklinde değişkenlik gösteriyor. Size en uygun konut kredisini seçebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternetten Konut Kredisi Başvurusu

İnternet bankacılığının yaygınlaşmasıyla beraber şubeye gitme durumlarında ciddi bir azalma meydana geldi. Birçok işlem internet bankacılığıyla artık halledilebiliyor. Kredi kartı borçlarının ödenmesi, fatura ve kira ödemeleri, havale, eft hatta kredi başvuruları bile internet üzerinden yapılabiliyor. Bunlardan biri de internetten konut kredisi başvurusunda bulunmak geliyor. Bu sayede banka şubesine gitmeden online işlemlerde konut kredisi başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Çalıştığınız bankanın internet şubesine giriş yaptıktan sonra krediler bölümüne girerek mevcut kredileri sıralayabilirsiniz. Bu bölümde konut kredisi başvurusunda bulunabilir ve onaylanması durumunda hızlı bir şekilde gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan bankalar, müşterilerine çok daha pratik ve çok daha hızlı işlem yapabilmeleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir