Bankaların EFT İptali

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:44Finansbank EFT İptali

Finansbank EFT iptali işlemi için farklı iki senaryo üzerinden hareket etmek gerekir. İlk olarak EFT emrini saat 17.00’dan sonra veya hafta sonu verdiyseniz bu işlemi iptal etmeniz çok kolay olacaktır. EFT emri verdiğiniz kanalı kullanarak yaptığınız bu işlemi iptal ettirebilirsiniz. Mobil uygulama ve internet bankacılığı ile de hızlı bir şekilde EFT iptalini sağlayabilirsiniz.

EFT emriniz iş günleri içerisinde gerçekleştiyse eğer, yapılacak işlemler daha farklıdır. EFT emrinizden sonra işleminiz henüz onay aşamasındaysa Finansbank şubesine giderek işlemi iptal ettirebilirsiniz. Eğer EFT emriniz onaylandı ve karşı tarafa para aktarıldıysa yapacak bir şeyiniz kalmıyor. Ancak karşı tarafa ulaşarak yanlışlık yaptığınızı söyleyebilir ve paranın iadesini rica edebilirsiniz.

Halkbank EFT İptali

Yapmış olduğunuz EFT işlemini iptal etmek için üç farklı durumu göz önünde bulundurarak işlem yapmak gerekir. Halkbank EFT iptali için ilk olarak EFT emriniz henüz karşı tarafa ulaşmadıysa hızlı bir şekilde işlem yaparak emri geri çekebilirsiniz.  Bunun için 444 0 400 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir ya da online işlemlerden iptal edebilirsiniz. Eğer EFT emriniz karşı tarafa ulaştıysa yani onaylandıysa yapacak pek bir şeyiniz kalmıyor. Karşı tarafı arayarak yaptığınız yanlış transferin geri ödenmesini rica edebilirsiniz.

EFT emriniz ileri tarihliyse panik yapmanıza hiç gerek yok. Halkbank mobil uygulama ya da internet şubesine girerek yapmış olduğunuz EFT emrini geri çekebilirsiniz.

İşbank EFT İptali

Bazı zamanlarda yapılan EFT işlemleri yanlış hesaba gönderilebilir. Bu durumda yaptığınız EFT’yi iptal edebilir ve paranın tekrar hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. EFT iptal işlemini gerçekleştirmek için olabildiğince hızlı davranmalısınız. Çünkü genel müdürlük onayından geçen işlemlerden sonra yapılan EFT’yi iptal etmek mümkün olmuyor.

EFT’yi hangi yolla yaptıysanız yine aynı şekilde İşbank EFT iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Akşam saat 17.00’dan sonra ve hafta sonu yapılan EFT işlemleri bekletildiği için mobil uygulama ya da internet bankacılığı ile anında vermiş olduğunuz EFT emrini geri çekebilirsiniz. Eğer gün içerisinde bir EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız, en yakın İş Bankası’na giderek yaptığınız EFT emrini geri çektirebilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT İptali

Ziraat Bankası üzerinden yapılan EFT işlemleri bazı durumlarda yanlış hesap numarası ya da IBAN girilerek farklı kişilere gönderilebilir. Bu gibi durumların yaşanmasından sonra hızlı bir şekilde işlemin iptali sağlanmalı. Aksi takdirde genel müdürlük tarafından onaylanan EFT işlemlerinin iptal edilmesi söz konusu değildir.

Ziraat Bankası EFT iptali işlemi için ilk olarak EFT emri verdiğiniz kanalı kullanarak iptal işlemini başlatabilirsiniz. EFT saati dışında yaptığınız işlemler kolay bir şekilde gerek internet bankacılığı gerekse mobil uygulama vasıtasıyla iptal edilebilir. Ancak mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işlemleri onaylanmadan bir an önce Ziraat Bankası şubesine gitmeli ve yapmış olduğunuz EFT işleminin iptali için başvuruda bulunabilirsiniz.Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir