Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 23:57

Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bu hususların başında ise ek masraflar geliyor. Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra sizlerde dosya masrafı için ek ücret tahsil edilecektir. Bu masrafları göz önünde bulundurmayı ve kredi başvurusunda bulunurken toplam masrafları sormayı unutmayın. Çekeceğiniz kredi türüne uygun faiz oranına dikkat etmelisiniz. Vade sayısı arttıkça faiz oranının da yükseldiğini unutmamakta fayda var.

Kredinizi ödemekte güçlük çekiyorsanız, yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu talep için banka şubesine giderek, bizzat görevlilerle görüşmeniz gerekir. Aynı zamanda krediniz onaylandığı takdirde şube görevlisi dosya masrafı dışında sigortada yaptırmak isteyecektir. Günümüzde sigorta yaptırmak zorunlu olmaktan çıkmıştır, bu bilinçle gitmenizde yarar var.

Kredi Kartı Kullanmanın Zararları ve Yararları

Kredi kartı sayesinde insanlar yanlarında nakit taşımadan alışverişin keyfini çıkarabiliyor. Bunun yanında sunduğu taksit avantajlarıyla da birlikte kullanıcılar için büyük bir fırsat. Ancak bazı durumlarda daha doğrusu bilinçsiz kullanıcılar tarafından kullanılması sebebiyle kredi kartları için olumsuz bir hava oluşturulmaya çalışılıyor. Oysa kredi kartların doğru kullanılması zarardan çok yarar sağlar.

Kredi kartı başvurusunda bulunurken yapılan hatalardan en büyüğü, şişme gelir beyanında bulunulmasıdır. Maaşınızdan kat be kat üzerinde olan kredi kartlarının kullanılması sonucu kullanıcılar elbette ödemekte güçlük çekecektir. Bu yüzden maaşınızla orantılı ve düşük limitli kredi kartının bilinçli bir şekilde kullanılması, kişiye büyük fayda sağlar.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir