KOSGEB Nedir? Nasıl Destek Alınır?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:56

KOSGEB nedir ?

Değerli birkredi.net kullanıcıları, KOSGEB iş sahibi olmak isteyen ama bankaların faizlerine gücü yetmeyen veya bankalara faiz ödemeyi istemeyen iş kuracak olan girişimci arkadaşlarımıza özgü bir kurumdur. Bu sene içerisinde 2750 projenin üzerinden onay çıktı. İş kurmak istiyorum ancak yeterli sermayem yok. KOSGEB Bu tür sorunları ortadan kaldırıyor. Sermayesi olmayan vatandaşlara KOSGEB girişimcilik destek programını önerebiliriz.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB’den kredi almak isteyen vatandaşlarımız öncelikle KOSGEB eğitimlerini tamamlamalı, bu eğitime Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi deniliyor. Bu eğitim kesinlikle gözünüzü korkutmasın çünkü iş kurma aşamasında gerekli olan bilgileri bilmeniz yeterli detaylı şekilde düzenlemek gerekirse; Girişimcilik nedir? İş kurma ? işini yönetebilme gibi hususları tamamlayarak 32 saat ders görüyorsunuz. Eğitimler tamamen ücretsizdir.

İlinizde ki KOSGEB eğitimlerini görmek için KOSGEB web sitesine girmeniz yeterlidir.

KOSGEB Nasıl Destek Veriyor?

Öncelikle KOSGEB’den 2.000 TL hibe işletme kuruluş desteği alabiliyorsunuz. Kuruluş döneminizden itibaren makine, ofis, yazılım, donanım ve teçhizat gibi giderleriniz içinde 18.000 TL hibe kredi alabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaç oldukça bu miktarı 100.000 TL’ye kadar çıkarıp 60 ay vade ile geri ödemeli, faizsiz şekilde ödeyebiliyorsunuz.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir