Ev Hanımları ve Öğrencilere Krediler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:04

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Ev hanımları kredi alabilir mi sorusu günümüzde en sık karşılaştığımız sorular arasında yer alıyor. Bankalar kredi verirken gelir belgesi ibrazı ister. Bu yüzden çalışmayan birinin kredi çekebilmesi çok zordur. Ev hanımları bazı istisnai hallerde dışında kredi çekebiliyorlar. Çoğu banka gelir belgesi talep etse de bazı bankalar bu belgenin ibrazını zorunlu kılmıyor.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Finansbank, Odeabank ve Türkiye Ekonomi Bankası sayılabilir. TEB ve Finansbank, çalışmayan ev hanımlarına 30 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi imkânı sunuyor. Odeabank ise 35 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi sunabiliyor. Bazı hallerde bankalar ek teminatlar ve kefil isteyebilir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler gelir belgesine sahip olmadıklarından ötürü bankalar tarafından bu şekilde değerlendiriliyorlar. Bu durumda öğrencinin kredi notunun düşük olmaması gerek. Bu sayede öğrenciye kredi veren bankalar sayesinde kredi çekmeleri mümkündür.

Ziraat Bankası 36 vade ile öğrenciye kredi imkanı sunuyor. Eğitim kredisi olarak verilen bu kredi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Vakıfbank’ta öğrenci velilerine 40 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi veriyor. İş Bankası’ndan öğrenci kredisi alabilmek için öğrenci olduğunuzu belgelemeniz gerekiyor. Daha sonra kredi talebinde bulunabilirsiniz. Öğrencilerin kredi alabileceği bir diğer banka Denizbank’tır. Denizbank’tan 2 bin liraya kadar öğrenci kredisi çekebilirsiniz. Ayrıca eğitim kredilerinde de 60 ay vade fırsatından yararlanabilirsiniz.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Hızlı ve sorunsuz bir şekilde kredi alabilmek için bazı bankaların sunduğu avantajlardan yararlanmak gerek. Kimi bankalar gelir belgesi şartı aramazken kimileri kefil aramaz. Kredi şartlarının nispeten hafif olduğu bankalardan çok daha kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz.

En kolay kredi veren bankalar listesinin başında TEB geliyor. 30 bin liraya kadar kefilsiz ve gelir belgesiz ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurusu için şubeye de gitmeniz gerek yok. İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Finansbank’da masrafsız ve gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor. Aynı zamanda İş Bankası’da gelir belgesiz 25 bin liraya kadar kredi çekmenize imkan tanıyor.

Faturalı Cep Telefonu Hattına Kredi İmkanı

İnsanlar nakit paraya sıkışınca ilk olarak banka kredilerine başvurur. Kimilerinin kredi puanının düşük olması sebebiyle kredi başvuruları reddediliyor. Bu noktadan sonra alternatif arayışına girenler faturalı cep telefonu hattına kredi çekme fırsatını keşfediyorlar. Bu sistemde kredi alabilmeniz için kredi notunuzun iyi olup olmamasının hiçbir önemi yok. Tek şart ise 6 ay boyunca faturalı bir kullanıyor olmanız gerekir.

Sahip olduğunuz operatöre ait bayiliğe giderek faturaya ek pahalı bir cep telefonu satın alıyorsunuz. Aldığınız bu cep telefonu tekrar aynı bayiye küçük bir komisyonla geri satın nakit elde etmiş oluyorsunuz. Bu sayede cebinizden 1 lira bile çıkmadan binlerce lira geçmiş oluyor.

Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu

Günümüzde pek çok ihtiyacımızı karşılamak için banka kredilerine başvururuz. Kısa süreli ihtiyaçların karşılanması için günlük krediler dediğimiz ufak miktarlarda kredi çekme imkânı ile pek çok işinizi halledebilirsiniz. Anında 10 bin TL kredi başvurusu için müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine giriş yapmalısınız. Buradan krediler sekmesi altında ihtiyaç kredisine gelerek 10 bin lira kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterse bile ortalama %1,70 faiz oranı uygulandığını söyleyebiliriz. Örneğin Ziraat Bankası %1,67 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanarak anında 10 bin TL kredi çekebilirsiniz. 24 ay vade ile 10 bin TL kredi çektiğiniz takdirde aylık 528 TL olarak geri ödeyebilirsiniz.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir